Чат бот
067 50 40 200 066 50 40 200 0342 78 00 10
account phone phone

Чому рахунки потрібно оплачувати вчасно

Дата публікації: 16-12-2021 о 11:18
Усі новини

Якісне та надійне електропостачання залежить від рівня розрахунків, і це відповідальність кожного споживача. «Прикарпатенерготрейд» вдячний клієнтам, які вчасно оплачують послугу – до 20 числа щомісяця.

У серпні цього року набрав чинності Закон України, який скасовує заборону на вимкнення побутових споживачів через заборгованість. Обмеження діють лише на період «червоного» рівня карантину та 30 днів після цього (в окремих областях України). Тож, протермінований навіть місячний борг може стати підставою для припинення електропостачання.

Наразі 23 тис. прикарпатців мають заборгованість за електроенергію на загальну суму майже 20 млн. грн. Серед «лідерів» – місто Івано-Франківськ, де 6 тис. споживачів сумарно боргують близько 5 млн гривень. З 7 грудня наша область перейшла до «жовтої» зони карантину, тому вже за місяць ці споживачі можуть залишитись без світла.

«Варто розуміти, що знеструмлення – це кінцевий захід, який застосовується лише тоді, коли споживач не йде назустріч та систематично не платить за електропостачання. Ми ж постійно спілкуємося з клієнтами, щоб владнати питання заборгованості без вимкнення, запропонувати компромісні варіанти. А соціально вразливі категорії населення, у випадку фінансових труднощів, можуть звертатися в центр обслуговування і складати договір реструктуризації», - пояснила заступниця директора з питань обслуговування клієнтів ТОВ «Прикарпатенерготрейд» Тетяна Шутка.

Через борги споживач може залишитись не тільки без світла, але й без пільги на житлово-комунальні послуги. Відповідно до чинного законодавства у субсидії відмовляють за наявності простроченої понад три місяці заборгованості, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це - 340 гривень.

Постачальник нагадує, що вимкнення несе за собою не тільки часові, але й додаткові фінансові втрати. Адже окрім боргу споживачу потрібно буде оплатити послугу повторного підключення і чекати 3-5 робочих днів на відновлення електропостачання. Тому краще завчасно подбати про розрахунок за електроенергію, не чекаючи повідомлення про знеструмлення.

Дізнатися стан особового рахунку можна:

Якщо ж отримали попередження, уникнути вимкнення ще цілком можливо. Для цього необхідно повністю оплатити суму боргу та повідомити про це «Прикарпатенерготрейд» до дати припинення електропостачання, що вказана в повідомленні.

Працюємо для вас - наближаємо перемогу разом

Три способи отримати допомогу онлайн

Плануйте візит у ЦОК через електронну чергу

Це важливо: вчасно платити за комунальні послуги

Тариф на газ для населення лишається без змін

"Прикарпатенерготрейду" виповнилось 4 роки

Отримуйте рахунки за квітень

Особливості електропостачання юридичним споживачам

Чи працює кол-центр під час повітряних тривог

Спеціальна пропозиція для переміщеного бізнесу

Актуальні питання про тариф для населення

Чому важливо вчасно подавати показники лічильника

Нацкомісія ухвалила порядок виплат за "зеленим тарифом" на час воєнного стану

Інформуємо побутових споживачів природного газу

Сервіс для підприємців: керуйте справами онлайн

Вітання з Воскресінням Христовим!

Електрика і газ разом: очевидні переваги

Уряд продовжив дію тарифу для населення

Більше новин