Постановою КМУ №1479 від 20.12.2024 для побутових споживачів, які проживають у багатоквартирних будинках, що не газифіковані і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання або системи автономного теплопостачання, які використовують будь-які види енергоносіїв, крім електричної енергії, у період з 1 січня 2025 по 30 квітня 2025 (включно) встановлено фіксовану ціну на електричну енергію за 1 кВт·год:
- до 2000 спожитих кВт на місяць - 2,64 грн/кВт за весь обсяг
- понад 2000 кВт на місяць - 4,32 грн/кВт за весь обсяг
Підтвердження факту відсутності газифікації багатоквартирних будинків та відсутності або нефункціонування в зазначених будинках систем централізованого теплопостачання або систем автономного теплопостачання, які використовують будь-які види енергоносіїв, крім електричної енергії, здійснюється районною та/або обласною радою (за згодою) із залученням представників надавачів відповідних послуг та за власною ініціативою або за результатами звернення співвласника та/або співвласників багатоквартирного будинку, уповноваженої співвласниками особи, підприємства, установи, організації, що здійснює утримання, обслуговування, управління багатоквартирним будинком, шляхом видачі відповідного висновку.
Висновок складається в довільній формі у чотирьох примірниках, один з яких надається відповідному оператору системи розподілу, другий — відповідній місцевій держадміністрації, третій — відповідному територіальному органу Держенергонагляду, а четвертий залишається в органі місцевого самоврядування. Копію висновку орган місцевого самоврядування подає територіальному органу НКРЕКП у відповідному регіоні. Висновок надається не пізніше трьох календарних днів з дня його складання засобами поштового зв’язку або електронною поштою.
Відповідна фіксована ціна для побутових споживачів, які проживають у багатоквартирних будинках, що не газифіковані і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання або системи автономного теплопостачання, які використовують будь-які види енергоносіїв, крім електричної енергії, застосовується з наступного розрахункового періоду після розрахункового періоду, в якому відповідний висновок отримано відповідним оператором системи розподілу.”