Чат бот
067 50 40 200 066 50 40 200 0342 78 00 10
account phone phone

Як оформити субсидію

Житлова субсидія - це адресна державна соціальна допомога громадянам мешканцям домогосподарств, які не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги.

Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані і фактично проживають в помешканні відповідно до Постанови КМУ № 848 від 21.10.1995 року (зі змінами).

Для отримання державної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг необхідно звернутись до органу соціального захисту і надати пакет документів, передбачених чинним законодавством.

Важливо знати, субсидія не призначається у разі заборгованості в оплаті за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісячно сплачувати свою частку рахунків за житлово-комунальні послуги. Якщо вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка громадянина на оплату цієї послуги, сплачується фактична вартість послуги.

При зміні постачальника газу субсидіант повинен повідомити органу соціального захисту назву, код ЄДРПОУ нового постачальника та свій номер особового рахунку. Своєчасне надання  інформації забезпечить правильний розрахунок розміру житлових субсидій та пільг. Адже саме від постачальника органи соцзахисту отримують відомості про споживання, тариф та нарахування.

Деталі щодо субсидій можна дізнатись в органах соцзахисту за місцем реєстрації або зателефонувавши на урядову “гарячу лінію” 15-45 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).