Житлова субсидія - це адресна державна соціальна допомога громадянам мешканцям домогосподарств, які не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги.
Постановою КМУ від 16 вересня 2022 р. № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України» передано функції з призначення та виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу Пенсійному фонду України. Постанова набрала чинності з 23 вересня 2022 року.
Для призначення житлової субсидії надаються заява та декларація (за встановленими формами). У разі потреби громадяни можуть надавати інші документи, які мають значення для розгляду питання по суті.
Способи подачі документів:
- особисто, через обраний (зручний, найближчий) сервісний центр Пенсійного фонду України, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг;
- поштою, на адресу органу Фонду;
- online – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок Пенсійний фонд чи через портал Дія.
Важливо знати, субсидія не призначається у разі заборгованості в оплаті за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Громадяни, яким надається житлова субсидія, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитих житлово-комунальних послуг.
При зміні постачальника газу субсидіант повинен повідомити Пенсійному фонду назву, код ЄДРПОУ нового постачальника та свій номер особового рахунку. Своєчасне надання інформації забезпечить правильний розрахунок розміру житлових субсидій та пільг. Адже саме від постачальника Пенсійний фонд отримує відомості про тариф.
У разі прийняття рішення про призначення (непризначення) житлової субсидії уповноважений орган повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому уповноважений орган самостійно обирає форму такого повідомлення (в паперовому або електронному (за наявності адреси електронної пошти) вигляді та спосіб для повідомлення (особиста бесіда, поштовий зв’язок, смс-повідомлення, електронні засоби зв’язку, електронна пошта (за наявності), повідомлення через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України або через Портал Дія).