067 50 40 200 066 50 40 200
phone phone 067 50 40 200 066 50 40 200

Як оформити субсидію?

Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних. Перелік  структурних підрозділів з питань соціального захисту населення  у Івано-Франківській області, до яких необхідно звертатися для призначення житлової субсидії (завантажити).

Житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку) відповідно до Постанови КМУ № 848 від 21.10.1995 року ( із змінами) “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива” (завантажити).

Для отримання державної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг необхідно :

  1. заповнити:
  2. надати:
    • довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
    • договір найму (оренди) житла (у разі наявності).

Жодних інших документів не потрібно!

Рішення про призначення/відмову в призначенні житлової субсидії приймається підрозділом з питань соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів.       

Cубсидія не призначається у разі наявності  простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послух, зобов’язані щомісячно сплачувати свою  частку витрат на оплату цих послуг. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Обмін інформацією про призначену  субсидію  між Управлінням соціального захисту та організаціями повністю автоматизовано. Споживачам, яким призначено субсидію, повідомляти енергопостачальника немає необхідності.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається шляхом перерахування коштів на рахунок підприємства, що надає  комунальні послуги. Щомісяця, відповідно до  наказу Міністерства фінансів України  №1 від 04.01.2018, організації надавачі послуг готують реєстру обсягів спожитих енергоносіїв за звітній місяць, де відображають фактичне споживання за особовим рахунком, по якому нарахована субсидія. Сума до перерахування організації, яка надає житлово-комунальні послуги, визначається як обсяг фактично наданих послуг (енергоносіїв), але не більше обсягу, призначеного за нормативами. Тобто на  особовий  рахунок споживача у звітному місяці зараховується сума фактично використаної субсидії. Невикористана сума субсидії за опалювальний (неопалювальний ) період  повертається до  державного бюджету  відповідно до затвердженого Постановою КМУ  № 534 від 23.08.2016 року Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг.

Деталі щодо отримання субсидій за новими правилами можна отримати в органах соцзахисту за місцем реєстрації, за номером урядової “гарячої лінії” 15-45 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) .